4 filary zdrowego trybu życia…

Zdrowy tryb życia i „bycie fit” nigdy nie wychodzą z mody. Jednak uprawianie sportu i zdrowe zbilansowane posiłki to nie wszystko. W utrzymaniu zarówno fizycznej, jak i umysłowej formy niezwykle ważna jest systematyczność oraz stały monitoring potrzeb swojego organizmu. W takim planowaniu niezwykle przydatne mogą okazać się nowiki techniczne, na przykład smartwatche.

Reklama:

fm0020

Zdrowe odżywianie

Jedną z podstawowych zasad zdrowego trybu życia jest zwracanie uwagi na to, co zjadamy. Nasze pożywienie powinno być przede wszystkim złożone z dużej ilości warzyw i owoców oraz pełnowartościowych tłuszczów, które korzystnie wpłyną na pracę naszych szarych komórek. W dobieraniu posiłków bardzo ważny jest umiar i nie przejadanie się, w czym bardzo przydatny może być licznik spalonych kalorii, w który wyposażona jest większość zegarków MyKronoz. Analiza zapotrzebowania energetycznego naszego organizmu pomoże nam określić, ile w danym dniu i przy danym trybie życia powinniśmy zjeść.

Sport i aktywność fizyczna
Aktywność fizyczna pomaga nam nie tylko utrzymać formę, ale również korzystnie wpływa na nasze samopoczucie. Przy doborze dyscypliny sportowej, warto zwrócić uwagę na to, jak zachowuje się nasz organizm – chociażby poprzez pomiar pulsu podczas wykonywania ćwiczeń, co umożliwi ZeFit2 Pulse. Smartwatch skutecznie motywuje do wypełniania swojego planu treningowego. Osobom, których ćwiczenia wymagają systematyczności z całą pewnością spodoba się opcja alarmu o nieaktywności. Tym, którzy preferują spacery i biegi do gustu powinien przypaść krokomierz i dystansomierz. W treningach ważne jest pokonywanie swoich słabości, które może być jeszcze łatwiejsze dzięki aplikacji pozwalającej określić swoje codzienne cele.

Sen
Utrzymanie zdrowego organizmu jest prawie niemożliwe bez dobrze zaplanowanego odpoczynku. Należy pamiętać, że nie tylko długość snu jest ważna, ale również jego jakość. Tutaj przydatna może okazać się specjalna funkcja monitoringu snu dostępna w większości produktów MyKronoz. Dzięki niej zmierzymy ilość przespanych godzin, a po sparowaniu smartwatcha z telefonem lub tabletem, określimy nawet długość trwania poszczególnych faz snu.

Planowanie lekiem na stres
Nie od dziś wiadomo, że najbardziej zestresowaną grupę osób stanowią prokrastynatorzy. By pokonać trudności z motywacją, powinno się dokładnie zaplanować swoje działania. Mogą nam to ułatwić smartwatche, które nie tylko poinformują nas o przychodzących wiadomościach, dzięki czemu nie wpadniemy w pułapkę impulsywnego sprawdzania poczty e-mail czy skrzynki sms, ale również przypomną o wydarzeniach zapisanych w kalendarzu telefonu.

[PR]

Reklama:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Rozwiąż równanie: *Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.