5 najczęstszych błędów podczas odchudzania

Wkładasz wiele wysiłku w zrzucenie zbędnych kilogramów, a efektów nie widać? W trakcie odchudzania można wpaść w wiele pułapek, które utrudniają zmniejszenie wagi. Poznanie ich to pierwszy krok do wymarzonej figury.

Reklama:

odchudzanie

Zbyt szybkie jedzenie

Każdy kęs należy przeżuwać spokojnie i powoli. Szybkie jedzenie może powodować nadwagę. Naukowcy z Uniwersytetu w Osace badali zwyczaje żywieniowe ok 3 tys. osób. Prawie połowa badanych mówiła o szybkim pochłanianiu jedzenia. Aż 84 proc. mężczyzn spośród nich miało problemy z masą ciała. Nie można się temu dziwić. Szybkie jedzenie zaburza działanie ośrodka sytości w mózgu. Nie nadąża on wysyłać sygnału o tym, że nie jesteśmy już głodni więc jemy więcej. Z tego powodu każdy kęs powinniśmy przeżuwać ok 25 razy, dzięki czemu jedzenie będzie krócej zalegało w żołądku i szybciej zostanie strawione.

Słodkie napoje

Wszelkie wody z owocowym aromatem czy słodkie soki nie są wskazane, kiedy chcemy zmniejszyć wagę. Nie dostarczają żadnych wartości odżywczych, jedynie kalorie. Często nie zdajemy sobie sprawy, że pijąc je codziennie do obiadu czy śniadania, możemy dostarczyć swojemu organizmowi nawet kilogram cukru dziennie.

Głodówka

Często wyobrażamy sobie, że im mniej zjemy, tym bardziej schudniemy. Zanim jednak rozpoczniemy głodzenie się, warto zadać sobie pytanie, jak długo tak wytrzymamy. Kilka dni? Miesiąc? Dłuższa głodówka może mieć fatalne skutki dla zdrowia oraz powodować efekt jojo.

Częsta kontrola wagi

Codzienne wchodzenie na wagę może zmniejszać motywację. Dobrze dobrana dieta pomaga schudnąć ok 0,5-1 kilogram tygodniowo, nie musimy więc stawać się więźniami pomiarów. Wystarczy raz w tygodniu kontrolować wagę, zapamiętywać i zapisywać wynik. Dzięki temu będziemy mogli porównać go z kolejnym pomiarem, który zaobserwujemy w przyszłym tygodniu. Pamiętajmy przy tym, że ważniejsze może być sprawdzanie pomiarów ciała niż monitorowanie wagi.

Zdecydowanie za mało snu

Stres i mała ilość snu utrudniają gubienie zbędnych kilogramów. Oprócz tego organizm produkuje więcej greliny – hormonu, dzięki któremu wzrasta apetyt. Podnosi się również poziom kortyzolu w organizmie. Wskutek tego, kiedy budzimy się rano, jesteśmy głodni i objadamy się.

Podsumowując, zdrowy tryb życia w połączeniu z racjonalnym odżywianiem pomoże osiągnąć wymarzoną sylwetkę. Jeśli chcemy przyspieszyć proces odchudzania, usunąć cellulit i jednocześnie nie dopuścić do pojawienia się wiotkiej skóry po utracie kilogramów, sprawdzonym rozwiązaniem będą zabiegi modelujące sylwetkę np. za pomocą urządzenia Vela Shape III, które jednocześnie wykorzystuje cztery energie: prąd RF, podciśnienie, podczerwień oraz masaż mechaniczny. – Podciśnienie wygenerowane podczas zabiegu pozwala dotrzeć głębiej niż tylko do wierzchnich warstw tłuszczu. – mówi mgr Katarzyna Gładkowska, kosmetolog z krakowskiej Kliniki VESUNA. – Efekty są widoczne już po pierwszej sesji – dodaje ekspert.

[PR]

Reklama:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Rozwiąż równanie: *Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.