Czy warto kupić wyciskarkę do soków?

Soki stanowią bogactwo witamin, mikroelementów, a także antyoksydantów.

Reklama:

wyciskarka-do-sokow

Usprawniają pracę organizmu, poprawiają wygląd skóry, powodują szybszą utratę tkanki tłuszczowej oraz dostarczają dużą dawkę energii. Aby jednak wykorzystać jak najwięcej zdrowotnych właściwości warzyw i owoców, powinniśmy pić świeżo wyciskane soki. One bowiem zawierają najwięcej dobroczynnych składników. Możemy kupić tzw. sok jednodniowy w markecie, lub użyć wyciskarki. Czy warto zainwestować w sprzęt do wyciskania soku?

Jak działa wyciskarka?

Wyciskarki wolnoobrotowe to urządzenia, których mechanizm działania opiera się na ślimakowym wałku, który miażdży owoce i warzywa, tak by powstał z nich sok. Kolejno napój zostaje przefiltrowany przez sita i wlewa się do dzbanka. Z drugiej strony, do osobnego naczynia, podawana jest sucha pulpa. W efekcie sok zostaje wytłoczony z całego surowca.

Zdrowie w szklance

Dzięki temu, że praca wyciskarki owoców jest wolna, nie nagrzewa się ona, a witaminy z warzyw i owoców nie utleniają. Taki sok posiada więcej składników odżywczych niż z sokowirówki. Dodatkowo istnieje możliwość pozyskania soku z ziół i liści. Te charakteryzują się właściwościami oczyszczającymi organizm i przeciwzapalnymi. Na przykład sok z pietruszki pozytywnie wpływa na układ moczowy, natomiast sok z mniszka lekarskiego łagodzi kaszel. Dodatkowo wyciskarki wolnoobrotowe mogą służyć do robienia mleka roślinnego. Doskonale wyciskają ziarna soi czy migdały, czego efektem jest pyszny napój.

Wydajność

Wyciskarki warzyw i owoców są bardzo wydajne. Z 1,5 – 2 kg surowca, możemy otrzymać nawet 1 litr klarownego soku. Jest to rozwiązanie bardzo ekonomiczne, w szczególności jeśli wykorzystujemy warzywa i owoce sezonowe. Oszczędzamy także na sokach z marketu, szczególnie tych niepasteryzowanych, których cena jest bardzo wysoka.

Cicha i czysta

Wyciskarki pracują bardzo cicho, nie musimy się obawiać, że robiąc sok będziemy przeszkadzać domownikom czy sąsiadom. Co więcej są bardzo łatwe w utrzymaniu czystości. Demontaż i mycie zajmuje tylko kilka chwil.

Wyciskarki do soków niestety nie należą do najtańszych. Za model wykonany z dobrej jakości materiałów przyjdzie nam zapłacić nawet od 1000 zł. Jednak sok z nich pozyskany jest esencją zdrowia. Soki z wyciskarki znakomicie uzupełniają niedobory witamin i składników mineralnych, są świetnym uzupełnieniem codziennej diety. Dzięki wyciskarce możemy skomponować własne smaki soków.

Reklama:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Rozwiąż równanie: *Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.