Czym kierować się wybierając bieżnię do domu?

Coraz więcej osób zaczyna dbać o siebie i systematycznie ćwiczy. Jednak, aby móc rozpocząć treningi wcale nie trzeba uczęszczać do klubu fitness. Każdy bowiem może stworzyć własną, domową siłownie. Jednym z kluczowych i niezbędnym elementem takiej domowej siłowi jest oczywiście bieżna. Na rynku dostępne są różne modele tego urządzenia. Warto jest zatem wiedzieć czym kierować się przy wyborze bieżni do domowej siłowni.

Reklama:

bieznia-do-domu

Napęd bieżni

Jednym z kluczowych elementów jest napęd bieżni. To właśnie na tej element należy zwrócić uwagę w pierwszej kolejności. Generalnie na rynku dostępne są bieżnie z dwoma rodzajami napędu. Mowa tu o napędzie magnetycznym oraz o napędzie elektrycznym. W przypadku bieżni magnetycznej nie ma tu żadnego dodatkowego silnika. Bieżnia napędzana jest wyłącznie siłą mięśni osoby ćwiczącej. Co ważne, bieżnia magnetyczna nie posiada także żadnych programów. Z tego też powodu nie jest to dobre rozwiązanie dla osób, które dopiero rozpoczynają swoją przygodę z bieganiem. Bieżnie elektryczne, jak można się domyśleć, wyposażone są w silnik, który wprawia pas bieżni w ruch. Bieżnie elektryczne posiadają także szereg różnych programów oraz możliwości regulacji. Dzięki temu każda osoba może ustawić działanie bieżni wedle własnych preferencji.

Konstrukcja bieżni

Kolejny ważny element, jaki należy wziąć pod uwagę wybierając bieżnię to jej konstrukcja. Ma ona ogromny wpływ na bezpieczeństwo podczas treningu, a także na jego skuteczność. Dlatego maksymalne obciążenie bieżni powinno być dopasowane do wagi biegacza. Oczywiście im osoba ćwicząca ważny więcej, tym maksymalne obciążenie bieżni musi być większe. Bardzo ważny jest także sam pas biegowy. Jego długość także musi odpowiadać preferencjom biegacza. Istotny jest tu wzrost. Im osoba wyższa, a więc robiące większe kroki, tym długość pasa powinna być dłuższa. Bardzo ważny jest także zakres amortyzacji bieżni. Może być to szczególnie ważne zwłaszcza dla osób wracających do treningów po kontuzji.

Wyposażenie

Dobra bieżnia powinna posiadać także dodatkowe wyposażenie, które ma wpływ na komfort treningu. Mowa tu o wspomnianych już programach treningowych. Warto, aby były one dość rozbudowane. Wszystko po to, aby można było dopasować pracę bieżni do własnych potrzeb. Ważne, aby bieżnia pokazywała także różnego rodzaju pomiary. Podstawa to prędkość oraz przebyta odległość. Wybierając bieżnię warto także zakupu dokonać w sklepie posiadającym duży wybór bieżni. Przykład znaleźć można choćby na stronie https://www.pricelesso.pl/fitness/sprzet-fitness/bieznia,list.html, gdzie możliwe jest także negocjowanie ceny oferowanego produktu.

[Materiał zewnętrzny]

Reklama:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Rozwiąż równanie: *Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.