Dwuczęściowe stroje kąpielowe – jak je wybierać?

Bikini to plażowa mała czarna – każda z nas musi je mieć w swojej szafie. Kiedy przychodzi upalne lato nie ma nic przyjemniejszego niż wygrzewanie się w kostiumie na plaży. Niesłabnąca popularność dwuczęściowych kostiumów kąpielowych wynika z ich kroju, który idealnie nadaje się do opalania. Co więcej, bikini pozwala kobietom na podkreślenie ich kształtów, zademonstrowanie pewności siebie i okazanie pełnej akceptacji dla swojej cielesności. Wyraź siebie i znajdź swoje idealne bikini!

Reklama:

morganti.pl

Wbrew wciąż panującym przekonaniom, że bikini zarezerwowane jest tylko dla bardzo szczupłych dziewczyn, dzisiejsze dwuczęściowe kostiumy kąpielowe skupiają się na indywidualnych potrzebach i kształtach ciała każdej kobiety. Znajdziemy więc miseczki trójkątne lub w kroju balkonowym zapewniające wysoki komfort, sznurowane wiązania pozwalające na dostosowanie bikini do kształtu ciała, fałdowane bądź wysokie majtki pomagające stworzyć modny look oraz biustonosze w stylu bandeau nigdy niewychodzące z mody. Jak widać wybór dwuczęściowych kostiumów kąpielowych jest bardzo szeroki i wszystko zależy od tego jak chcesz się prezentować: kolorowo, odważnie, oryginalnie, a może bardziej klasycznie? Wyjątkowe i barwne materiały skrojone są dla każdej kobiety.

Historia bikini
Bikini na dobre rozpowszechniło się w latach 60., jednak jego historia sięga trochę dalej do roku 1946, kiedy francuski projektant mody i kostiumograf Jacques Heim zaprojektował dwuczęściowy strój kąpielowy – jednak nie było to jeszcze słynne bikini. Otóż ten jeden z najbardziej skandalizujących projektów w historii mody miał swoją premierę zaledwie dwa miesiące po projekcie Heima, czyli 5 lipca 1946 roku. Wszystkim dobrze już znany stanik złożony z dwóch trójkątnych kawałków materiału i sznurka oraz pasujące do niego skąpe majtki są dziełem francuskiego inżyniera, Louis Réarda. Sama nazwa kostiumu była wynikiem zabiegów marketingowych. Otóż Réard spodziewał się wybuchu ogromnych emocji w czasie premiery, dlatego postanowił nazwać swój strój „bikini”. Co to oznacza? Nazwa pochodzi od atolu Bikini, na którym w połowie lat 40. testowano amerykańską broń jądrową. Było to też sprytne zagranie na nosie konkurencji. Heim swój strój nazwał Atome i reklamował jako „najmniejszy kostium kąpielowy świata”, na co Réard odpowiedział bikini, czyli strojem „jeszcze mniejszym niż najmniejszy kostium kąpielowy świata”. Skandaliczny marketing nie zdołał jednak zachęcić pruderyjnych dam z końca lat 40. do wciągnięcia bikini. Żeby w ogóle móc zaprezentować swój strój szerszej publiczności i dziennikarzom, Réard musiał zaangażować tancerkę erotyczną, Micheline Bernardini. Po jej premierowym występie na słynnym paryskim basenie Molitor, 50 tysięcy mężczyzn wysłało jej propozycje matrymonialne. Aby jednak „zwyczajne” kobiety zdecydowały się na tak odważny strój, potrzeba było większego autorytetu. Nikt nie był bardziej przekonujący niż gwiazdy. Dopiero, gdy bikini włożyły Jayne Mansfield, Ursula Andress oraz Brigitte Bardot, bikini stało się modne. Ta ostatnia miała na sobie kostium na planie kultowego filmu „I Bóg stworzył kobietę” z 1956 roku. Po tym obrazie bikini przyjęło się na skalę masową w latach 60. i szybko ewoluuje, aby np. w latach 80. miejsce wyciętych fig zajęły stringi. Dzisiaj jednak nikt już nie jest zszokowany skąpą formą stroju.

Jak dobrać bikini?
Dzisiaj bikini to „must have” każdej kobiety. Rynek dostosowany jest do wymagań każdej figury i każdego stylu, co oznacza, że współczesne bikini dostępne jest w wielu modelach i krojach. Jeśli tylko chcesz możesz sama skompletować swój zestaw, który będzie podkreślał Twoją sylwetkę. Wystarczy, że oddzielnie dobierzesz górę i dół w innych rozmiarach czy wzorach. Jeśli chodzi o figi, to warto zastanowić się nad modelem z wysokim stanem, ponieważ bardzo często wyposażony jest w pas wyszczuplający, który zapewnia optymalne wsparcie i natychmiastowy efekt płaskiego brzucha. Lepiej nie decydować się na figi typu szorty, ponieważ wbrew temu, co się ogólnie uważa, nie maskują one obfitych kształtów – wręcz przeciwnie. Szorty spłaszczają i skracają sylwetkę. Szczególnie niskie kobiety powinny być na to wyczulone. Wówczas lepiej wybrać model z wycięciami, który optycznie wydłuża nogi. Co do stanika, to możesz dodać nieco egzotyki i wybrać zabudowany top ozdobiony tropikalnymi lub barwnymi nadrukami. Z kolei jednolite kolory będą idealnym uzupełnieniem do każdych fig.

morganti.pl

Reklama:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Rozwiąż równanie: *Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.