FitQuest w CityFit

FitQuest to innowacyjne rozwiązanie do pomiaru sprawności organizmu. Urządzenie mierzy poziom „fitnessowego IQ”, bazując na 8 kluczowych parametrach treningowych. Dzięki temu można precyzyjnie i kompleksowo badać poziom sprawności, diagnozować swoje silne i słabe strony oraz monitorować postępy treningowe. Urządzenie, wykorzystywane m.in. przez profesjonalnych sportowców oraz w rekrutacji do armii brytyjskiej, teraz dostępne jest w Polsce – na wyłączność sieci klubów CityFit.

Reklama:

FitQuest

FitQuest to efekt 30 lat badań naukowców z wiodących uniwersytetów i instytucji badawczych. To również 6 lat testów, w których udział wzięło 42 tysiące osób. Osiągnięte przez nie wyniki stanowią punkt odniesienia do pomiaru  „fitnessowego IQ”, czyli współczynnika Fitness Quotient (FQ).

5 ćwiczeń – 8 pomiarów – 1 wynik FQ

Na wartość FQ składa się 8 parametrów, związanych m.in. z równowagą, siłą i wytrzymałością organizmu. Ich pomiaru dokonuje się na podstawie 5 prostych ćwiczeń, które wykonuje się na specjalnej platformie biometrycznej. Badanie trwa jedynie 4 minuty, a w odpowiedzi otrzymujemy w pełni kompleksową analizę ogólnej sprawności organizmu, pozwalającą zarówno na zdiagnozowanie stanu wyjściowego (silne i słabe strony badanego, rekomendacje treningowe), a także monitorowanie postępów.

„To fantastyczne narzędzie pozwalające na zwiększenie efektywności treningów. Znając swoje słabe strony wiemy na czym powinniśmy się skoncentrować. Możemy również na bieżąco śledzić postępy i tym samym weryfikować skuteczność naszych ćwiczeń. Badanie trwa na tyle krótko, że bez problemu możemy włączyć je w plan treningu.” – mówi Michał Kowalski, trener i manager w sieci CityFit.

FitQuest

Zaawansowana technologia i zdalny dostęp

Urządzenie otrzymało prestiżową nagrodą RedDot 2015 za łatwość i wielowymiarowość pomiaru oraz zrozumiały wynik. Platforma biometryczna, na której wykonuje się ćwiczenia jest jedną z najdokładniejszych na świecie (dokładność +/- 1%). Dotykowy interfejs w języku polskim jest niezwykle intuicyjny i przyjazny użytkownikowi, przez co pomiarów można dokonywać samodzielnie.

Oprogramowanie FitQuest zapamiętuje wyniki, a także umożliwia zdalny dostęp do nich. Dzięki temu możemy w każdym momencie analizować postępy, dzielić się nimi ze znajomymi w social mediach czy udostępniać je trenerowi personalnemu, dla którego będzie to cenne źródło wiedzy i wskazówka w planowaniu naszych treningów.

„W CityFit zawsze poszukujemy rozwiązań innowacyjnych, które dzięki swoje funkcjonalności przekładają się na wzrost jakości treningów naszych klubowiczów. FitQuest to technologia całego laboratorium bio-mechanicznego zamknięta w jednym urządzeniu. Dokonuje najbardziej kompleksowych i dokładnych pomiarów, a jednocześnie jest łatwy w obsłudze i przyjazny użytkownikowi. Na polskim rynku fitness nie ma drugiego tak zaawansowanego rozwiązania.” – mówi Łukasz Gądek,  Head of Gym Operations CityFit.

***

CityFit to polska sieć nowoczesnych klubów fitness, czynnych 24h/dobę, 7 dni w tygodniu. Jej misją jest oferowanie klubowiczom pełnego komfortu ćwiczeń w atrakcyjnej cenie i bez konieczności podpisywania długoterminowych umów. Sieć słynie również z nowatorskich rozwiązań, takich jak np. wejście na skan odcisku palca. CityFit posiada obecnie 8 klubów, zlokalizowanych w galeriach handlowych, biurowcach oraz centrach miast. Więcej informacji  www.cityfit.pl

[informacja prasowa]

Reklama:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Rozwiąż równanie: *Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.