fitWoman i fitMan – aplikacja z mobilnym treningiem personalnym

Moda na zdrowie, sport i bycie fit nie przemija. Podobnie jak fascynacja smartfonami, które stają się nieodłącznymi towarzyszami sportowych zmagań milionów użytkowników. Ćwiczymy, biegamy, odchudzamy się ze smartfonami w dłoni. Dzięki nim w każdej chwili możemy do sprawdzić nasze postępy, a także pochwalić się w mediach społecznościowych kolejnym dobrym wynikiem lub nowym personalnym rekordem.

Reklama:

mobilny trening personalny

Wykorzystując popularność obu trendów i wychodząc naprzeciw oczekiwaniom użytkowników, agencja mobilnego marketingu MOBIEM przygotowała dwie nowe aplikacje fitWoman i fitMan, czyli mobilny trening personalny, nie tylko dla pasjonatów sportów siłowych.

Ćwiczenia w rytmie aplikacji

fitWoman i fitMan to dwie bezpłatne aplikacje z mobilnym zestawem ćwiczeń stworzone specjalnie dla kobiet i mężczyzn. Trening siłowy, wykorzystujący masę własnego ciała oraz ciężarów, przygotowany specjalnie z myślą o aktywnych kobietach, znalazł się w aplikacji fitWoman. fitMan natomiast zawiera elementy popularnego treningu siłowo-kulturystycznego. Program dedykowany jest mężczyznom.

Obie aplikacje został stworzone przez doświadczonych trenerów personalnych. Instrukcje dotyczące poszczególnych ćwiczeń są dokładnie opisane i zobrazowane, aby ułatwić poprawne wykonywanie kolejnych zadań.

Rozpoczynając pracę z aplikacją, nie trzeba mieć doświadczenia. Pierwszy poziom (easy) jest dla osób, które chcą wystartować z treningiem. Plan ten zakłada ćwiczenia z wykorzystaniem obciążenia wyłącznie własnego ciała, dlatego można wykonywać go np. w domu. Po regularnej pracy przez 6 tygodni można przejść do wyższego etapu treningu. Dla osób bardziej zaawansowanych przewidziane są 2 kolejne programy: medium i hard.

Każdy użytkownik aplikacji fitMan lub fitWoman może ustalić indywidualny kalendarz ćwiczeń, dobierając odpowiednią godzinę treningu, dopasowaną do harmonogramu swojego dnia. Program fitMan i fitWoman wymuszają regularność w treningach, która jest rzeczywiście ważna w osiągnięciu zamierzonych efektów. Dla ułatwienia aplikacja ma wbudowaną funkcję automatycznych przypomnień o nadchodzącym czasie ćwiczeń. Przede wszystkim jednak od początku prowadzi personalny trening użytkowników, np. dobierając optymalną długość przerw między poszczególnymi seriami. Plany treningowe w aplikacjach nie obejmują rozgrzewki przed ćwiczeniami i rozciągania (wyciszenia organizmu) po ich zakończeniu.

Użytkownicy, którzy chcą pracować nad swoją sylwetką, mogą mieć aplikację zawsze przy sobie, bo na ekranie smartfona. Dzięki temu mają dostęp do aktualnego planu ćwiczeń i na bieżąco śledzą swoje dotychczasowe postępy oraz osiągnięcia, które są automatycznie podsumowywane.

Dodatkowe funkcjonalności:

– automatyczne zliczanie statystyk, np. ile przysiadów czy pompek zrobił użytkownik,

– forum fitMan/fitWoman, które umożliwia wymianę doświadczeń między użytkownikami, a także nawiązanie kontaktu z ekspertami i uzyskanie odpowiedzi na nurtujące pytania dotyczące aktywności fizycznej,

– wykorzystanie własnej playlisty z ulubioną muzyką do wykonywania treningów.

Twarzą aplikacji fitWoman jest Zofia Berlikowska – trener personalny. Od  6 roku życia  związana ze sportem. Trzykrotna mistrzyni Polski seniorów w skokach indywidualnych na trampolinie oraz wielokrotna medalistka mistrzostw Polski, pucharów Polski i krajowych turniejów akrobatycznych. Do fitMana swojego wizerunku użyczył CyprianMajcher, trener CrossFit. Aktualny reprezentant Polski w rugby, czterokrotny mistrz polski w rugby i zdobywca statuetki najlepszego Juniora Rugby w Polsce.  Były zawodnik najstarszej angielskiej drużyny na świecie – Manchester Rugby Club.

Linki do aplikacji fitMan

Android: https://goo.gl/4vm4Gb
iOS: https://goo.gl/czRd0P
Windows Phone: https://goo.gl/WLrK70

Linki do aplikacji fitWoman

iOS: https://goo.gl/RzGBI5

Android: https://goo.gl/BMGGGk

[PR]

Reklama:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Rozwiąż równanie: *Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.