Jak prawidłowo dbać o sportową odzież?

Ulice pełne biegaczy i rowerzystów, a w parkach zwolennicy ćwiczeń i jogi – te obrazki mówią same za siebie – Polacy zaczęli się ruszać. Można mówić nawet o trendzie na sport, który w połączeniu z odpowiednim racjonalnym odżywieniem ma wpłynąć pozytywnie na nasze zdrowie i komfort życia. Aby zacząć regularnie ćwiczyć wystarczy zaangażowanie oraz odpowiedni strój.

Reklama:

fm0017

Jeśli zainwestowaliśmy w profesjonalne ubranie, to warto również pomyśleć o jego odpowiedniej pielęgnacji, dzięki której nawet po wielu praniach materiał nie straci swoich właściwości i posłuży nam co najmniej przez kilka sezonów.

Moda na bycie fit i wysportowanym bez wątpienia ogarnęła Polskę. Być może po części jest to zasługa celebrytów i sportowców, którzy namawiają do dbania o figurę, a co za tym idzie o swoje zdrowie. Z raportu CBOS wynika, że dwie trzecie badanych uprawiało sport bądź ćwiczenia w ciągu ostatniego roku, przy czym 40% podejmowało jakąkolwiek aktywność fizyczną[i]. W związku z tym Polacy coraz częściej zaopatrują się w profesjonalną odzież sportową. Ale czy wiedzą jak należy o nią dbać, by specjalistyczna tkanina nie straciła swoich właściwości?

Specjalne materiały

Niezależnie od tego, czy sport uprawiamy w domowym zaciszu czy profesjonalnie, powinniśmy zadbać o odpowiednią odzież. Przede wszystkim charakteryzuje się ona wykonaniem z trwałych, najwyższej jakości materiałów. Musi być elastyczna, wygodna i pozwalać skórze „oddychać”, w ten sposób idealnie współgra z ciałem. Dlatego warto zainwestować w takie ubranie sportowe, które posłuży nam przez kilka sezonów i zapewni komfort oraz wygodę. W zależności od warunków atmosferycznych i rodzaju uprawionego sportu, powinnyśmy wybrać odzież np. wiatroszczelną, wodoodporną, gwarantującą przepuszczalność pary wodnej („oddychająca”) czy zapewniającą izolację termiczną. Ważną częścią sportowego stroju jest także odpowiednie obuwie. A jak dbać o te wszystkie elementy sportowej garderoby?  Warto przyjrzeć się dostępnym na polskim rynku rozwiązaniom, które zostały zaprojektowane specjalnie z myślą o aktywnych osobach.

 Jak dbać o nasze sportowe ubrania?

Na początku warto zdać sobie sprawę z tego, że sportowa odzież i buty potrzebują specjalnego traktowania, żeby mogły nam służyć jak najdłużej. Ponadto wymagają prania po każdym treningu, co może oznaczać wykonywanie tej czynności nawet kilka razy w tygodniu, a to sprzyja szybkiemu niszczeniu odzieży. Dla aktywnych osób, najlepszym rozwiązaniem będzie więc wybór odpowiedniego modelu pralki z programami np. dla ubrań syntetycznych ze wstawkami z różnych materiałów czy do prania ubrań zawierających specjalistyczne materiały np. Gore-tex™. Przykładem urządzenia, wyposażanego w takie programy, jest pralka marki Indesit. Linia Innex posiada dodatkowo program do prania obuwia sportowego oraz tryb „Siłownia” – do prania ręczników i stroju na siłownię. Ponadto dla osób żyjących dynamicznie, bardzo przydatna może okazać się jeszcze jedna funkcja pralki – opcja włączenia prania codziennego (program do bawełny i syntetyków) jednym przyciskiem w ciągu zaledwie 2 sekund.

Warto zatem wybrać taki model pralki, który specjalistycznej odzieży zapewni specjalne traktowanie. W ten sposób nasze ubranie zagwarantuje nam komfort i wygodę podczas treningu, a pralka zadba o nie tuż po nim.

[PR]

Reklama:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Rozwiąż równanie: *Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.