Jak się dobrze ubrać na ważny event?

Ważne wydarzenia wymagają wielu przygotowań. Strój, który założy na siebie elegancki mężczyzna, powinien przede wszystkim składać się wyłącznie z elementów formalnych oraz półformalnych. Warto stosować rozmaite akcesoria, takie jak modne spinki do krawata, zegarki, a także odpowiednio dopasowane krawaty oraz muchy. Należy zwrócić uwagę nie tylko na indywidualizm, lecz także obowiązujący na evencie dress-code. Naturalnie w przypadku wydarzeń dopuszczających kreacje półformalne mężczyzna ma znacznie większe pole do popisu oraz bez problemu może skomponować zindywidualizowany strój. Bardzo ważne wydarzenia takie jak śluby lub uroczystości firmowe mają jednak to do siebie, że oczekiwane kreacje uczestników powinny spełniać ściśle określone zasady elegancji. W tym wypadku indywidualizm można wyrazić, stosując odpowiednie buty, ulubione zegarki, muchy, krawaty oraz spinki do krawata. Jakimi zasadami należy kierować się, dobierając elementy stroju na ważny event?

Reklama:

krawat

W pierwszej kolejności dress-code

Nie wszystkie ważne wydarzenia zmuszają uczestników do kierowania się wieloma wytycznymi. Bardzo często firmy w celu zmniejszenia bariery między pracownikami na stanowiskach kierowniczych a regularną kadrą pozwalają na nieco luźniejsze tworzenie kreacji. Można wtedy sobie pozwolić na naprawdę wiele ciekawych elementów stroju. Na przykład na kolorowe spinki do krawata. Niestety bardzo często organizatorom zależy na wysokiej elegancji uczestników, która ma na celu podkreślenie wzniosłości danego eventu. W tym przypadku warto zwyczajnie spytać kolegów lub koleżankę z firmy albo najzwyczajniej w świecie zwrócić się do jednego z organizatorów. Organizatorzy nawet najwznioślejszych wydarzeń z pewnością dopuszczą stosowanie akcesoriów zwiększających indywidualizm uczestników. Są to między innymi modne spinki do krawata.

Dobieranie elementów kreacji garniturowej

Mimo tego, że klasyczna elegancja kieruje się wieloma ściśle określonymi zasadami, wciąż pozwala na stosowanie wielu zróżnicowanych elementów stroju. Do garnituru można dobrać nie tylko zwyczajną marynarkę, lecz także frak, surdut i wiele innych. Naturalnie w tym wypadku należy dobrać tylko i wyłącznie białą koszulę. W takim wypadku elementem, który pozwoli znacznie bardziej wyrazić własne gusta, jest krawat. Warto sprawdzić modne spinki do krawata, które dostępne są w wielu kolorach oraz kształtach. Pozwalają one wypaść elegancko, przy jednoczesnym nieporzucaniu osobistych upodobań. Spinki do krawata od Modini.pl są typowe dla kreacji garniturowych i niezależnie od dress-code zostaną zaakceptowane przez resztę uczestników.

spinka

Elegancję mężczyzny w wielu przypadkach wyznaczają buty.

Muszą być nie tylko bezwzględnie czyste, lecz także w dużym stopniu skomponowane zresztą elementów. Męskie półbuty powinny być ściśle dopasowane do garnituru oraz obecnych akcesoriów, takich jak modne spinki do krawata. Tyczy się to przede wszystkim atrybutów takich jak kolor, obecność i postać wzorów, a także stopień formalności. Buty w kolorze brązowym, czerwonobrązowym oraz wiśniowym są domeną stylizacji casualowych. Najbardziej eleganckie są półbuty czarne.

Bardzo ważny jest również dobór drobnych akcesoriów

Męskie dodatki pozwalają wyrazić indywidualizm. Krawat, mimo iż powinien pasować do głównych elementów stroju, może wyrażać personalny charakter noszącego go mężczyzny. Można z łatwością podkreślić swój charakter, kompletując go z pozostałymi akcesoriami. Modne spinki do krawata są wysoce wskazane, jednak nie powinny odwracać uwagi od obecnych na nim wzorów oraz od pozostałych elementów.

Tkanina, z jakiej uszyte są stroje mówi wiele o statusie materialnym

Aby dobrze wypaść na tle znajomych, warto stawiać na szlachetne tkaniny. Najwyżej w klasyfikacji plasują się jedwab oraz kaszmir. Absolutne minimum to len oraz bawełna. Na weselach można bardzo często zetknąć się z mężczyznami ubierającymi poliestrowe garnitury. Jest to niewybaczalny błąd, który może zostać potraktowany jako brak szacunku przez organizatorów znających się na modzie. Takich stylizacji nie uratują nawet spinki do krawata wykonane ze złota.

Reklama:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Rozwiąż równanie: *Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.