Jak wybrać odpowiednią torbę podróżną?

Odpowiednia torba podróżna, walizka, czy może plecak? Przed tym trudnym wyborem zmaga się większość osób, planujących podróż. Każdy z wymienionych produktów ma swoje wady i zalety, które należy rozważyć, opierając się o długość naszej wyprawy, ilość sprzętu, transport czy wygodę. W dzisiejszym materiale pomożemy Ci wybrać odpowiednią torbę podróżną, która będzie Ci towarzyszyć w trakcie wielu kolejnych wypraw. Zapraszamy do lektury.

Reklama:

torba_erbo

A może walizka?

Największą konkurencję dla torby podróżnej stanowi walizka. Nie ma jednej odpowiedzi na to, który produkt jest lepszy, ale na podstawie kilku czynników sami możemy dojść do wniosku, co w trakcie podróży będzie dla nas lepsze. Walizka jest wygodnym rozwiązaniem, ponieważ posiada odpowiednią pojemność i kółka. Dzięki nim nie trzeba nosić jej w dłoni, przez co komfort użytkowania znacząco wzrasta. Również w przypadku podróży samolotem, może stanowić bagaż podręczny i dzięki temu, wszystkie niezbędne akcesoria będziesz miał zawsze w zasięgu ręki.

Jednak…

W ostatnich latach coraz częściej podróżujemy na mniej niż kilka dni. Ze względu na krótki urlop lub weekendowy charakter delegacji, duża torba może być po prostu zbędnym balastem. W końcu ilość akcesoriów, jakie chcemy zabrać na dwa lub trzy dni, bez problemu zmieści się w torbie podróżnej. Warto również zaznaczyć, że w przypadku podróży do miejsc trudno dostępnych, kółka w walizce mogą stać się naszym wrogiem. Wystarczy fragment nierównej drogi i cały bagaż wraz z ciężarem produktu, musimy nieść w dłoni. Torba podróżna jest w tym wypadku lepszym rozwiązaniem. Jeżeli podczas Twojej delegacji czeka Cię po drodze kilka spotkań służbowych, elegancka torba może być dodatkiem, który nie zwróci na siebie uwagi w przeciwieństwie do dużej walizki.

Zakup torby podróżnej

Przed zakupem torby podróżnej zwróć uwagę na kilka kluczowych elementów takich jak dopasowanie do outfitu, wielkość, liczba oddzielnych kieszeni oraz rodzaj materiału. Modele skórzane będą najlepszym rozwiązaniem, jeżeli podczas wyjazdów będzie obowiązywał określony dress code. W przypadku prywatnych wyjazdów doskonale sprawdzą się torby zabudowane wykonane ze sztucznych tworzyw, odporne na uszkodzenia, działanie warunków atmosferycznych oraz plamy.

Pamiętaj również, o odpowiednich zabezpieczeniach w postaci gąbki pod materiałem, która chroni elektronikę przed kontaktem z podłożem lub w trakcie upadku. Kieszenie oddzielające pozwalają natomiast zachować porządek na przykład między dokumentami a ubraniami. W przypadku toreb podróżnych wyższa cena wiąże się z lepszym wykonaniem i długością użytkowania.

Reklama:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Rozwiąż równanie: *Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.