Jakie powinny być okulary sportowe na rower?

Wyczynowa i rekreacyjna jazda na rowerze to jeden z najchętniej wybieranych sposobów aktywności sportowej w naszym społeczeństwie. Niestety pojawiające się często na trasach utrudnienia w postaci zwisających gałęzi czy oślepiających promieni słonecznych potrafią uprzykrzyć każdą wspaniałą wycieczkę. W takich momentach z pomocą przychodzą okulary sportowe na rower, które oprócz ochrony naszych oczu, znacząco wpływają na komfort jazdy na rowerze. Jakie cechy powinny spełniać najlepsze produkty z tej kategorii? Zapraszamy do lektury.

Reklama:

okulary-sportowe

Postaw na okulary sportowe

Mimo że korzystanie z odpowiednich akcesoriów jest niezbędne, to niestety duża część osób lekceważy zakup okularów sportowych, wybierając produkty przystosowane do codziennego użytku. Na domiar złego wystarczy jedno wzniesienie lub zmiana pogody i takie okulary spadają z nosa oraz ulegają zaparowaniu. Nieprzystosowany produkt może również spowodować podrażnienia, a nawet drobne rany.

Tym, co odróżnia i charakteryzuje sportowe okulary od zwykłych modeli, jest ich lekkość, forma i materiał, z którego zostały wykonane. Najlepszą grupę tworzą produkty z możliwością regulacji nosków i zauszników oraz modele posiadające blokery pocenia. Dzięki ostatniej technologii pot nie spływa nam do oczu, co chroni nas przed szczypaniem i podrażnieniami w trakcie jazdy.

Szkła

Oprócz walorów związanych z budową i zastosowaniem najnowszych technologii najlepsze okulary sportowe charakteryzują się wysoką jakością poliwęglanowych szkieł. Produkt trudno jest porysować ze względu na fakt, że pokryty jest dodatkową powłoką. Okulary sportowe mają również wygiętą formę, która na pierwszy rzut oka może przypominać tarczę. Zastosowanie tej metody pozwala uchronić nas przed brakiem widoczności w trakcie ulewy, a w słoneczne dni minimalizuje szkodliwe dla oczu – działanie promieni UV.

Dopasowanie

Jeżeli wybrałeś już model okularów sportowych, posiadający wszystkie interesujące Cię technologie, kolejnym krokiem jest dopasowanie produktu do kształtu i wielkości głowy i twarzy. Pamiętaj, że okulary sportowe powinny przylegać do twarzy i nie dotykać rzęs. Tym, co powinno odróżniać je od klasycznych i codziennych produktów, jest między innymi technologia, która niweluje ryzyko poruszania się okularów po nosie. Wszystkiego dopełniają powłoki ochronne zapewniające doskonały system wentylacji. Tonacja oraz kolor szkieł musi być dostosowany do natężenia, oraz rodzaju uprawianego sportu.

Reklama:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Rozwiąż równanie: *Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.