Jakie suplementy wybierać?

By zadbać o zdrowie i figurę w odpowiedni sposób niezbędne jest prowadzenie zdrowej i zbilansowanej diety oraz regularne treningi. Jedną z popularniejszych aktywności, która jest lubiana szczególnie wśród panów jest siłownia.

Reklama:

suplementy

Nie oznacza to, że na siłowni nie spotkamy ćwiczących pań. Z każdym dniem ich przybywa. Ćwicząc na siłowni warto jest zaopatrzyć się w kilka suplementów, które będą wspomagać nasze działania w walce o lepszą sylwetkę.

Suplementy

Pierwszy, a zarazem podstawowym suplementem, o którym trzeba wspomnieć jest odżywka białkowa. Jest to potrzebna praktycznie zawsze. Nie ważne czy osoba ćwicząca buduje masę mięśniową czy redukuje nadmiar tłuszczu. Białko jest najważniejszym makroskładnikiem w diecie, na który trzeba zwrócić szczególną uwagę. Zarówno na masie, jak i redukcji ilość dziennego spożywanego białka stoi na bardzo wysokim poziomie. Bardzo często dochodzi do sytuacji, gdy taka osoba ma problem by zjeść odpowiednią ilość protein. Poza tym białko zawarte w produktach jest bardzo drogie. Dobrym rozwiązaniem jest wtedy zastosowanie odżywki białkowej. W ten sposób możemy w łatwy i dość tani sposób uzupełnić niedobór białka.

Kolejny istotny suplement stanowiący fundament to bcaa. Czym jest bcaa? Są to aminokwasy rozgałęzione, nazywane egzogennymi. Jest to rodzaj aminokwasów, które nie mogą być produkowane przez organizm. Wspomagają one przede wszystkim syntezę oraz transport białek. Pozwala to odpowiednio stymulować mięśnie, dającym im bodziec do wzrostu. Bcaa jest wykorzystywane w różnych dyscyplinach sportowych. Dla każdej osoby ćwiczącej powinny stanowić one podstawę suplementacji.

Następnym także ważnym dodatkiem jest kreatyna. To środek typowo anaboliczny czyli budujący mięśnie. Kreatyna jest środkiem całkowicie bezpiecznym oraz przebadanym. Zażywanie kreatyna daje dodatkową moc na treningu, co przekłada się na szybszy wzrost mięśni. Podstawową jego formą jest monohydrat kreatyny. Jest to bardzo tani, a zarazem najlepszy rodzaj kreatyny. Koszt to około 30 złotych, co jest śmiesznym wydatkiem przy tak skutecznym środku.

Podsumowanie

Podsumowując, wyżej wymienione suplementy są jednymi z najlepszych i najskuteczniejszych na rynku. Kupując inne dodatki należy wiedzieć, że większość z nich została stworzona jedynie w celach marketingowych.

Reklama:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Rozwiąż równanie: *Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.