Kupić czy wypożyczyć piankę do triathlonu?

Triathlon, czyli połączenie w jedną trzech konkurencji: pływania, jazdy na rowerze oraz biegania jest coraz popularniejszy również wśród osób rekreacyjnie uprawiających sport. Amatorskie zawody niejednokrotnie gromadzą na starcie kilkuset uczestników. Rywalizować można na różnych dystansach, począwszy od tych przeznaczonych dla początkujących, skończywszy na klasycznym triathlonie na dystansie olimpijskim, czyli 1,5 km pływania, 80 km jazdy na rowerze i 20 km biegu. Zawody rozgrywane są bez przerwy, czyli w trakcie ich trwania musimy dokonać zmiany stroju i sprzętu sportowego.

Reklama:

triathlon

Rower

Uprawianie rekreacyjne triathlonu bez pogoni za wynikiem czy chęcią brani udziału w zawodach nie wymaga dużych nakładów finansowych. Jeżeli jednak połkniemy bakcyla i zamierzamy traktować triathlon bardziej poważnie, będziemy musieli przygotować większy budżet. Lwią jego część stanowi kupno roweru triathlonowego, na który wydamy od kilku do nawet kilkunastu tysięcy złotych. Alternatywą jest używanie roweru szosowego.

Bieganie

Sprzęt do biegania oprócz stroju to właściwie tylko odpowiednie obuwie i tu nie będziemy narażeni na ogromne koszty. To zdecydowanie pozycja najmniej obciążająca portfel.

Pływanie

Jeżeli chodzi o pływanie, to ponieważ, zawody odbywają się na otwartych akwenach, niezbędnym wyposażeniem oprócz okularków i czepka jest pianka neoprenowa. Kupić czy wypożyczyć piankę do triathlonu? To częsty dylemat osób, które rozpoczynają przygodę z trójbojem. Neopren zapobiega wychłodzeniu organizmu, zwiększa pływalność, a jednocześnie zapewnia pełną swobodę ruchów i umożliwiają szybkie zdejmowanie w trakcie zmiany na rower. Dlatego też, do triathlonu nie nadają się neopreny przeznaczone do nurkowania czy windsurfingu. Zakup pianki to spory wydatek i choć ceny są mocno zróżnicowane, musimy liczyć się z co najmniej kilkuset złotowym kosztem. Ponownie pojawia się pytanie: Kupić czy wypożyczyć piankę do triathlonu? Odpowiedź wydaje się jednoznaczna. O ile rower na zawody, możemy wypożyczyć, to w kombinezon neoprenowy powinniśmy się zaopatrzyć we własnym zakresie. Ten wypożyczony, nieprzetestowany czy nie do końca dopasowany, może krępować ruchy, a co za tym idzie znacznie pogorszyć nasz rezultat w pływaniu.Są jednak przypadki, w których warto skorzystać z wypożyczalni. Jeżeli nasz budżet nie pozwala na zakup kilku kombinezonów przeznaczonych na różne warunki (temperatura wody) i sezon, wtedy wypożyczenie neoprenu będzie najrozsądniejszym wyborem. Zbyt gruba pianka, w ciepłej wodzie, może doprowadzić do przegrzania organizmu zaś zbyt cienka, w zimnym akwenie, do szybkiego wychłodzenia.

Kwestia zakupy czy wypożyczenia pianki triathlonowej jest jednak bardziej skomplikowana. Jeśli nadal nie masz pewności, polecamy zapoznać się z tekstem w sklepie tricentre.pl.

Reklama:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Rozwiąż równanie: *Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.