L-Karnityna dobrym sposobem na redukcję wagi

Wiele składników zawartych w suplementach diet pełni ważną rolę w procesach zachodzących w organizmie człowieka. Do jednego z nich należy L-karnityna, której podstawowym zadaniem jest transport kwasów tłuszczowych do mitochondrium. Tak jest z perspektywy czysto biologicznej, ale jak L-karnityna działa na człowieka pragnącego zrzucić zbędne kilogramy? Czy ma jakieś kluczowe znaczenie?

Reklama:

fit

Kilka słów o L-karnitynie

Jako, że L-karnityna bierze czynny udział w transporcie kwasów tłuszczowych, stwierdzenie niedoboru tego związku w organizmie może zakończyć się nawet. Choć dzieje się to niezwykle rzadko, niedobory mogą prowadzić do wielu dolegliwości, między innymi osłabienia mięśnia sercowego bądź mięśni szkieletowych, a niekiedy nawet ich zaniku.

Co zatem dzieje się w drugą stronę?

Jeśli w organizmie znajduje się odpowiednie stężenie L-karnityny, bądź przyjmujesz suplementy bogate w ten właśnie związek chemiczny, możesz mieć pewność, że spalanie niechcianego tłuszczu odbędzie się znacznie efektywniej. Gdyby nie L-karnityna działanie, spalanie byłoby po prostu niemożliwe – to główna przyczyna do traktowania  jej jako element niezwykle istotny.

Dodatkowo…

Efekty L-karnityna są znaczące także z perspektywy czysto zdrowotnej – jej zbawienne skutki zauważa się leczeniu wielu chorób i schorzeń. Należą do nich między innymi uszkodzenia: mięśni, niewydolność krążenia, choroba wieńcowa czy miażdżyca.

L-karnityna a odchudzanie

Przyjmowanie L-karnityny jako suplementu diety będzie skutkowało tak jak się tego spodziewasz tylko pod kilkom warunkami. Jako, że ma ona ogromne znaczenie przy spalaniu tłuszczów, w połączeniu z treningiem i ograniczaniem kalorii, będzie hamowała powstawanie niechcianej tkanki tłuszczowej.

Główne właściwości L-karnityny w odchudzaniu to:

  • wspomaganie spalania tkanki tłuszczowej,
  • przyspieszenie ubytku masy ciała podczas ćwiczeń,
  • zapobiega powstawaniu tkanki tłuszczowej

Jeśli szukasz skutecznego produktu, który pomoże Ci w walce z tkanką tłuszczową, polecam Ci produkt Olimp L-Carnitine 1500 Extreme, bardzo skuteczny, a zarazem bezpieczny produkt renomowanej firmy Olimp Sport Nutrition.

Pamiętaj!

Najbardziej istotny jest wysiłek fizyczny – nie tylko przy suplementacji za pomocą L-karnityny, ale także innych dostępnych na rynku substancji.

Jeśli nie planujesz ćwiczyć – owszem, L-karnityna będzie działać, ale tylko w stosunku do tłuszczów, które zjadasz. Nie oznacza to jednak, że możesz jeść co chcesz i ile chcesz.

W przypadku braku treningu, a co gorsza – braku jakiegokolwiek wysiłku fizycznego, L-karnityna nie podziała na  tłuszcz, który w nadmiernych ilościach znajduje się tam, gdzie nie najtrudniej jest się go pozbyć, a więc w specjalnie do tego przystosowanych komórkach tłuszczowych.

Sukces z L-karnityną

Aby osiągnąć najlepsze wyniki związane ze spalaniem tłuszczu i przyjmowaniem L-karnityny, niezbędne jest przestrzeganie kilku istotnych zasad.

1.    Trening powinien odbywać się około 3-6 godzin PO spożyciu L-karnityny, to właśnie wtedy jej stężenie w organizmie jest największe, a więc zadziała najbardziej efektywnie.
2.    Przyjmuj L-karnitynę przez dwa tygodnie, co dwa tygodnie, a więc stosując dokładnie tak długą przerwę, jak długo trwało przyjmowanie suplementu.
3.    Trenuj – pamiętaj, że trening nie oznacza tylko żmudnych i męczących ćwiczeń, wyjdź na rower, zagraj w siatkówkę, tańcz – ruszaj się tak jak lubisz, liczy się każdy ruch.
4.    Ogranicz ilość przyjmowanych kalorii – żaden suplement diet nie wspomoże odchudzania, jeśli tego odchudzania nie będzie.

Reklama:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Rozwiąż równanie: *Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.