Najważniejsze funkcje, jakie powinien posiadać zegarek sportowy

Jeżeli jedną z najważniejszych dziedzin Twojego życia stanowi sport, na pewno zdajesz sobie sprawę, że regularne uprawianie jakiejkolwiek formy aktywności fizycznej potrafi generować spore koszty. Odpowiednie obuwie, bielizna termiczna czy odzież oddychająca pozwalają jednak w pełni cieszyć się i eksplorować każdą sportową dyscyplinę. Między innymi z tego względu warto postawić na sprawdzony i odporny na zniszczenia asortyment.

Reklama:

silesiatravel2

Oprócz odpowiedniej odzieży równie ważne są akcesoria. Bez wątpienia należy do nich zegarek sportowy, którego funkcje pozwalają monitorować wysiłek w niemal każdej dyscyplinie sportowej. Produkt monitoruje postępy, oblicza interwały podczas treningu, motywuje do utrzymania wysokiego tempa biegu lub oraz liczy kalorie. Wszystkie te elementy mogą znaleźć się na Twojej dłoni. Jedyne pytanie dotyczy konkretnego modelu, który najlepiej sprawdzi się w funkcji trenera i motywatora treningowego. Na to nie ma jednak jednoznacznej odpowiedzi, a wiele zależy od kwestii gustu czy rodzaju uprawianego sportu.

Jaki zegarek sportowy wybrać?

Większość funkcji znajdujących się w zegarku sportowym jest uniwersalna i można je znaleźć w wielu flagowych modelach. Do najważniejszych z nich zaliczają się:
1. czujnik tętna – jego działanie opiera się na badaniu pulsu na przykład w nadgarstku,
2. funkcja GPS – dzięki niej wyznaczysz trasę, sprawdzisz prędkość na danym odcinku i czas jego pokonania. Najbardziej zaawansowane modele posiadające kolorowy wyświetlacz są pod tym względem bardziej przejrzyste,
3. monitorowanie snu – opcja przydatna zwłaszcza osobom, którym zależy na zdrowym śnie,
4. timer i stoper – prosta, ale niezbędna dla sportowców funkcja,
5. pamięć okrążeń – dzięki tej opcji możesz porównać i zestawić ze sobą aktywność na podstawie kilku ostatnich treningów,
6. licznik kroków – monitorowanie ruchu poza aktywnością fizyczną,
7. trening interwałowy – dzięki niemu w łatwy sposób ułożysz trening obwodowy. Osoba korzystająca z zegarka może ustalić odpowiedni czas i liczbę ćwiczeń oraz przerwy na odpoczynek.

Jak wspominaliśmy na początku tego materiału, przy zakupie zegarka sportowego najlepiej wziąć pod uwagę jego parametry, cenę oraz dopasowanie do rodzaju uprawianego sportu lub aktywności fizycznej. Pamiętaj, aby model był wodoodporny, wytrzymały na wstrząsy i posiadał mocną konstrukcję. Dzięki temu będziesz miał pewność, że nie zawiedzie Cię nawet w najtrudniejszych warunkach.

Reklama:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Rozwiąż równanie: *Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.