Postaw suty w lutym 2019

Już po raz drugi w lasach Gór Bystrzyckich można było spotkać wiele skąpo odzianych osób. I to w środku zimy! W sobotę 16 lutego 2019 r. odbyła się kolejna edycja imprezy rekreacyjnej „Postaw suty w lutym, czyli bystry Hard Core”. Miejsce: okolice Schroniska „Jagodna” w Spalonej (Góry Bystrzyckie; Sudety). W imprezie udział wzięło ok. 300 osób z różnych stron Polski.

Reklama:

Postaw suty w lutym 2019

Głównym celem tych zawodów jest promocja aktywnego trybu życia poprzez uprawianie trzech technik aktywności ruchowej – biegowej, nordic walking i narciarskiej klasycznej. Inny cel, to podniesienie poziomu zdrowia poprzez hartowanie zimnem, bowiem uczestnicy przemierzają wyznaczone trasy odziani jedynie w bikini lub kąpielówki (aczkolwiek ten warunek nie jest restrykcyjnie przestrzegany). Przy okazji, zawodnicy poznają interesujący zakątek Sudetów – Góry Bystrzyckie.

Postaw suty w lutym 2019

Miejsce nie zostało wybrane przypadkowo. Bazą jest Schronisko PTTK „Jagodna” znane ze świetnej atmosfery i doskonałej kuchni. Trasy zostały poprowadzone po leśnych duktach masywu Jagodnej, które przez cały rok nadają się do uprawiania różnych form turystyki i rekreacji. Uczestnicy imprezy mają możliwość przebycia 7-kilometrowej trasy (3,5 km z nawrotem) jedną z trzech technik: bieg górski, nordic walking lub narty biegowe. Uczestnictwo jest dobrowolne, nagród nie ma, ale na mecie są m.in. medale za udział. Wspaniała atmosfera, mnóstwo uśmiechniętych twarzy, piękne okoliczności przyrody, miliony zdjęć – to właśnie „Postaw suty w lutym”.

Postaw suty w lutym 2019

W tym roku – przy umownej temperaturze -20 stopni, bo chwilę po zakończeniu imprezy termometr pokazywał +11 stopni… Po zakończeniu zawodów wiele osób postanowiło jeszcze zdobyć pierwszą naturalną opaleniznę… Pomysłodawcami i organizatorami wydarzenia są: Polskie Stowarzyszenie Nordic Walking oraz Schronisko PTTK „Jagodna”.

PS. Kolejna edycja imprezy już w lutym 2020 roku – zapisy mają ruszyć 1 kwietnia br.

Postaw suty w lutym 2019

ZOBACZ galerię zdjęć z imprezy na Facebooku >>>

Reklama:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Rozwiąż równanie: *Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.