Rodzaje herbat

Każdy z nas zna podstawowe odmiany herbat. Jest to tak popularny napój, że trudno byłoby przejść obok niego obojętnie i nie zapoznać się chociażby z asortymentem. Spora dostępność sprawia, że próbujemy różnych herbat i dobieramy tę odpowiednią, która trafia w nasze gusta.

Reklama:

rodzaje-herbat-www-herbatazcejlonu-pl

Jedni lubią łagodny smak herbaty czarnej, inni lubują się w czerwonej, która ma wyjątkową, ziemistą nutę. Wszystko zależy od upodobań oraz właściwości poszczególnych herbat. Czym właściwie różnią się one między sobą?

Jak pozyskuje się herbaty?

Najbardziej znaną herbatą jest czarna. Posiada ona najwięcej zwolenników, jest najtańsza i można ją znaleźć wszędzie. Króluje na półkach marketów i mniejszych, osiedlowych sklepików.

Jest też całkowicie sfermentowana i aby uzyskać jej niepowtarzalny aromat, poddaje się ją utlenianiu i wypalaniu. Liście muszą być świeżo zebrane i ułożone w wilgotnym pomieszczeniu. Tam też odbywa się proces ich fermentacji.

Kolejną herbatą jest czerwona. Ta z kolei jest sfermentowana w połowie. Jej liście należy poddać obróbce od razu po zbiorze. Dzięki temu zyskuje ona ziemisty aromat, który nie każdemu przypadnie do gustu.

Jeśli zależy nam na herbacie, która nie jest sfermentowana, wybór powinien paść na zieloną. Zawiera ona najwięcej substancji stojących na straży naszego zdrowia. A co z białą herbatą?

To wyjątkowy rodzaj, pozyskiwany z pączków i listków, które zbieramy wczesną wiosną. Ważne, aby nie były one jeszcze rozwinięte. Herbata zostaje poddana procesowi suszenia – i gotowe! W ten sposób otrzymujemy susz, który dawniej był przywilejem ludzi bogatych. Na szczęście w dzisiejszych czasach może po nią sięgnąć niemal każdy!

Gdzie znajdę wyjątkową herbatę?

Jeśli chcesz mieć pewność, że kupujesz czystą herbatę bez żadnych niepotrzebnych dodatków i zależy ci, aby proces jej produkcji przebiegał prawidłowo, odwiedź stronę www.herbatazcejlonu.pl. Znajdziesz tam produkty, które zachwycą cię niepowtarzalnym smakiem i jakością.

Będziesz miał także okazję poszerzyć swoją wiedzę dotyczącą herbaty. Dokonując pierwszego zakupu, masz także szansę dołączyć do klubu Tea Lovers. Jeśli to zrobisz, będziesz mógł otrzymywać próbki oraz wspaniałe rabaty!

Wystarczy, że zarejestrujesz konto już przy składaniu zamówienia. Program polega na zbieraniu liści za dokonane zakupy. Za każdą wydaną złotówkę dostajesz jeden liść.

Po zgromadzeniu określonej liczby możesz wymienić je na atrakcyjne rabaty oraz akcesoria, dzięki którym zaparzysz pyszną herbatę. A do każdego zamówienia będziesz otrzymywał darmowe próbki herbaty! Dołącz do klubu i przekonaj się, jak wiele korzyści się z tym wiąże!

Reklama:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Rozwiąż równanie: *Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.