Wiosenny powrót do aktywności – zacznij biegać!

Słońce i wyższe temperatury to świetna motywacja do tego, aby powrócić do sportu. Choć są takie osoby, które również zimą nie stroniły od aktywności fizycznej, to są wśród Was pewnie i Ci rozpoczynający przygodę z treningami. Podpowiadamy, jakie możliwości daje Wam wiosenna aura! Nie warto siedzieć w domu, pora ruszyć na świeże powietrze.

Reklama:

bieganie

Bieganie

Wydaje się, że do rozpoczęcia lub powrotu do biegania wystarczy determinacja oraz odpowiednia motywacja. Trzeba posiadać jednak chociaż podstawową wiedzę na temat treningów. Pierwszą zasadą jest oczywiście przeprowadzenie rozgrzewki. To jej brak powoduje często zaczątki urazów, które mogą przerodzić się w poważne kontuzje.

Pamiętajcie, że codzienne bieganie nie jest najlepszym pomysłem – jedynie doświadczeni biegacze mogą prowadzić taki tryb aktywności. Osoby początkujące czy wracające do sportu powinny biegać z przerwą 2-3 dniową, aby dać czas organizmowi na odpowiednią regenerację po wysiłku.

Nie narzucajcie sobie zbyt długich dystansów. Może to skończyć się nie tylko bolesnymi zakwasami, ale i późniejszymi problemami ze zdrowiem.

Ważny jest również wybór trasy biegowej. Wymagający teren z dużą ilością wzniesień czy nierówności to propozycja raczej dla wprawionych sportowców. Rozpoczęcie aktywności może oznaczać wybór miejskich tras biegowych. Po czasie radzimy jednak wybranie naturalnego podłoża, tak by nie obciążać zanadto stawów i achillesów.

Ekwipunek biegacza to przede wszystkim butelka wody – weźcie ją ze sobą, przyda się zwłaszcza w trakcie treningu podczas słonecznego dnia.

Odzież do biegania powinna być najlepszej jakości. Oczywiście, można biegać nawet w dresie i zwykłej koszulce. Jednak wcale nie będzie to komfortowe. Istotne jest bowiem odpowiednie przepuszczanie potu przez rzeczy. Ubrania dla biegaczy, wbrew powszechnej opinii wcale nie muszą być drogie. Wystarczy przejrzeć ubrania od www.sklep-dare2b.pl, aby przekonać się, że świetna jakość produktów nie oznacza ich bardzo wysokich cen.

Reklama:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Rozwiąż równanie: *Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.