Wyciskarka przydatna w każdej kuchni

Wyciskarki do soków od jakiegoś czasu zyskują w oczach polskich konsumentów.

Reklama:

wyciskarki-do-sokow

Rosnące nimi zainteresowanie to z jednej strony efekt popularyzowania zasad zdrowego odżywiania, ale jednocześnie także następstwo swoistego powrotu do natury. Polacy przez ostatnie dekady rozkoszowali się tak zwanymi gotowcami. Po wielu latach pustych sklepowych półek otrzymali na wyciągnięcie ręki mnóstwo produktów. Szybko jednak okazało się, że takie gotowe, przetworzone wyroby nie są ani tak smaczne, ani na pewno zdrowe jak produkty naturalne. Dobrym przykładem są tu chociażby soki owocowe.

Produkty kupowane w butelkach czy kartonach zawierają mnóstwo cukru oraz substancji konserwujących. Poza tym ile jest w nich rzeczywiście owoców, tego nie wie nikt. A na pewno nie dowie się konsument. Tymczasem soki otrzymywane z wyciskarki przygotowuje się samodzielnie. Wystarczą świeże owoce i chwila cierpliwości. Nowoczesne urządzenia tego typu pozwalają zachować wszystkie składniki odżywcze zawarte w owocach. Soki są zatem smaczne i zdrowe zarazem. Wyciskarki do soków to unowocześniona wersja sokowirówek. Te ostatnie wciąż są wykorzystywane, ale jednak większość konsumentów decyduje się na zakup wyciskarki. Bywa droższa, ale zapewnia więcej możliwości działania. Otrzymany z niej sok zdaniem wielu jest smaczniejszy, na pewno zawiera więcej korzystnych składników pokarmowych.

Polscy konsumenci generalnie idą z duchem czasów. Dużo podróżują i chętnie próbują nowych rozwiązań. Poza zamianą sokowirówki na wyciskarkę można także wskazać odmienne podejście do suszenia owoców. W miejsce tradycyjnie stosowanego piekarnika czy czasochłonnego suszenia na parapecie w wielu domach pojawia się profesjonalna suszarka do owoców. Zakup tego ostatniego urządzenia także jest wart rozważenia. Posiadając wyciskarkę oraz suszarkę, można bowiem wprowadzić do swojej diety znacznie więcej owoców. Ich spożycie wśród polskich obywateli wciąż jest niewielkie, co przekłada się na liczne problemy zdrowotne. Tymczasem suszone owoce oraz soki lubią nawet ci, którzy dotychczas za świeżymi owocami nie przepadali. Sięgają po nie chętniej także najmłodsi, więc w domu małego niejadka takie urządzenia to podstawa wprowadzenia zbilansowanej diety.

Reklama:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Rozwiąż równanie: *Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.